Titulní strana  •  Služby  •  Přezutí a vyvážení pneumatik…

Přezutí a vyvážení pneumatikVELMI OBLÍBENÉ

Zákon ukládá řidičům motorových vozidel povinnost jezdit výhradně na zimních pneumatikách (a to na všech 4 kolech), to znamená na pneumatikách s hloubkou dezénu minimálně 4 mm, pokud jsou splněny současně následující dvě podmínky:

Motorová vozidla mají povinnost měnit zimní pneumatiky v období mezi 1. listopadem a 31. březnem a pokud je zároveň na pomní komunikaci souvislá vrstva sněhu, ledu, námrazy nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkách přepokládat, že se během jízdy může na pozemní komunikaci vyskytovat souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy. 

V našem autoservisu jsme schopni Vám pneumatiky přezout na stejné disky na kterých máte současné pneumatiky, tak i pokud máte letní i zimní pneumatiky na svých discích. Přezuté kolo vždy vyvažujeme, abychom zachovali správné vlastnosti kola.

Proč vyvažujeme pneumatiky?

Co je vlastně nevyváženost kola?

V zásadě mluvíme o nevyváženosti v případě, kdy hmota rotačního tělesa není pravidelně rozdělená okolo osy rotace. Tento celek ovlivňuje činnost tlumiče, ložisek, kloubů, gumových elementů apod. Každá odpružená část podléhá vlastnímu kmitání, které má pro tu, kterou část odlišnou frekvenci a směr. V důsledku toho se objevují při každém směru pohybu a při rozličných, nejčastěji vícerých rychlostních intervalech, účinky rezonance.

Především u vozidel se zvýrazněnými rezonančními účinky, např. defektními tlumiči, může dojít i při zdánlivě nízké kritické rychlosti v extrémním případě až k periodickému zdvíhání kola od vozovky, tzn., že s ní kolo ztrácí kontakt. Toto kolo tedy méně brzdí. Tato situace se vyostří rozdílnými polohami nevyváženosti všech kol. Přitom může dojít ke zvýšení nebo snížení tohoto účinku.

NABÍZÍME TAKÉ NOVÉ PNEUMATIKY VŠECH SVĚTOVÝCH VÝROBCŮ ZA ZVÝHODNĚNÉ CENY.


Ceny:

Časová náročnost: 1 hod.

logo

MADOIL s.r.o.

Sovadinova 3552/10a, 690 02 Břeclav

Volejte ZDARMA: 800 213 214

objednavky@madoil.cz www.madoil-servis.cz www.madoil.cz

Po - Pá 7:00 - 15:30