Madoil - Břeclav

Zahrádkáři, víte jak na to?

19. 03. 2015

Nejdříve se podíváme na olej v motoru. 
Měrkou zkontrolujte nejen jeho množství v nádrži (je-li jej málo, dolijeme), ale i to, zda má stále dobrou kvalitu. Čím tmavší, tedy „vyjetější“ je, tím spíše bychom měli zajistit jeho výměnu za nový. 
Podobně jako u automobilu. Do většiny sekačkových motorů 4-taktních dáváme minerální olej SAE 30. Někdy ovšem není rozhodující jen barva oleje. 
Podle návodu k té které sekačce bychom měli sledovat i odpracované hodiny a olej vyměnit i tehdy, kdy je to s ohledem na jejich počet doporučeno.

Někdy se vyskytnou problémy s benzínem. 
Kdo nechá přes zimu poloprázdnou nádrž, možná na jaře nenastartuje. Benzín totiž může během zimní odstávky do sebe natáhnout vodu. Někdo tvrdí, že je lepší vyjet veškerou zásobu až do dna nádrže, aby se vyloučila kondenzace vody do pohonné hmoty. Zkušení technici ale doporučují postupovat opačně. Ve chvíli, kdy už jste si jistí, že do zahrady nevyjedete, doplňte nádrž až po vrch. Po uzavření víčka nádrže nezbude prostor na kondenzaci vody, navíc se tím vyhnete případné korozi v nádrži, která může zbytečně způsobovat zanášení palivového filtru.

Dalším důležitým krokem je kontrola vzduchového filtru.
Pokud je příliš zanesený, je třeba jej vyměnit. V opačném případě se motoru nedostává vzduchu, má příliš bohatou směs, vyšší spotřebu paliva a více se opotřebovává.

Vyčištění nebo výměna svíčky.
Svíčku bychom měli kontrolovat i během sezóny. Jsou-li kontakty svíčky zaneseny jen mírně, důkladně je očistíme drátěným kartáčem. V opačném případě svíčku radši vyměníme za novou. Kompletní sadu pro pravidelnou údržbu zachradní techniky můžete zakoupit na naší prodejně. Ta obsahuje spolu s novou svíčkou i vhodný olej pro vzduchový filtr.

Provádíme výměnu olejů i v sekačkách

 

 

MOGUL TSF 20W30 POLOSYNTETICKÝ

mísící poměr 1:50

CENA: 165 Kč, balení 1 litr

 

 

MOGUL 4T 10W30

 

CENA: 115 Kč, balení 1 litr