Madoil - Břeclav

Výměny v automatických převodovkách

13. 09. 2017

V našem servisu nyní vyměňujeme oleje v automatických převodovkách. Tak jako se vším, když už se do něčeho pustíme, tak to stojí za to.

      

Olej v automatické převodovce, tak jak je to se vším ve Vašem voze, podléhá degradaci a je třeba ho vyměnit. Výrobce od výrobce se samozřejmě liší, ale obecně by se měl olej v automatické převodovce měnit po cca 60 000km. Když už dáte auto na výměnu do klasického servisu, z vlastní zkušenosti musíme říct, že ne vždy ho vymění, jak mají a kdo ví, jestli ho vymění vůbec. Výměna v převodovce je trochu „vyšší dívčí“ a musí se udělat odporně a pořádně. Nestačí olej z převodovky jenom vypustit a potom nalít olej nový. Ve složitém soukolí převodovky i po vypuštění zůstane zbytkový olej s nečistotami, který když se smísí s novým olejem, jste v podstatě tam, kde jste byli.

U nás výměna probíhá tak, že olej z převodovky nejprve vysajeme a potom aplikujeme speciální čistič. Převodovku několikrát protočíme tak, aby se protočily všechny stupně převodovky. Tím se čistící kapalina dostane všechna soukolí a převodovka se tím pádem dokonale vyčistí. Převodovka je tím pádem dokonale vyčištěna a nachystána na nový olej. Z databáze vybereme přesný oleje a náplň, který do daného typu patří a naše zařízení předovku přesně naplní.

Ten rozdíl na výkonu a chodu předovky poznáte sami. Převodovka je rázem jako vyměněná.