Madoil - Břeclav

Také stěrače vyžadují péči

19. 03. 2015

Nová značka stěračů DWB Premium

Jízda v plískanici, kdy stěrače sotva stačí odstraňovat odstřikující břečku, není jistě vůbec příjemná. Ale už jste někdy za takovýchto podmínek zjistili, že vám došla kapalina v ostřikovači, nebo vám tryska míří Pánubohu do oken? Všimněte si včas tohoto užitečného zařízení, jehož porucha může být v tom lepším případě příčinou stresu, v tom horším případě i vážné havárie. Nejlepší asi bude, když budeme stěračům a ostřikovačům věnovat větší pozornost.
Nesmírně důležité je dbát na kvalitu mikrohran pryžové stírací lišty. Ty se totiž mohou poškodit i pouhými několika pohyby po suchém špinavém skle, nebo když jsme nechali v zimě lištu ke sklu přimrznout a násilně nebo po spuštění se mohla lišta utrhnout. Dbáme proto, abychom nikdy nezapínali stěrače za sucha, nebo když jsou pryžové lišty přimrzlé. Lišty doporučuji po zimním období zkontrolovat, zda pryžová lišta není utržená nebo jinak poškozená. Lišty omýváme měkkou houbou namočenou v saponátovém roztoku. V případě, že lišty vynechávají části skla, vyjmeme celou pružící část a srovnáme ji tak, aby sledovala zakřivení skla. Nejlépe je ovšem v takovém případě celé stírátko vyměnit. Řada výrobců automobilů doporučuje výměnu po půl roce používání.

Aby nám nevznikaly na skle šmouhy či vodní film, doporučuji po zimním období sklo dokonale odmastit některým z přípravků, které dovedou odstranit i zbytky silikonových leštěnek. V poslední řadě doporučujeme na sklo aplikovat přípravek Carlson tekuté stěrače, který odpuzuje vodu ze skla, zpětných zrcátek, reflektorů a tím výrazně zlepšuje vidění za deště a za ztížené viditelnosti.

Dále bychom neměli zapomenout odstranit i „blánu“, která se vytváří zevnitř vozu. Tento nepříjemný plak, který je způsoben výpary z plastových hmot či usazeninami z cigaretového kouře může při sluneční záři způsobit nepříjemnou kolizi.  Proto se držme pravidla šťastného návratu.

Po tomto ošetření nám nezbývá než spustit ostřikovač a stěrače. Jestliže trysky míří příliš vysoko nebo nízko, přihneme je pomocí seřizovací tyčky nebo jehly. Musíme při tom pamatovat na to, že tryskající kapalina je za jízdy přitlačována proudem vzduchu směrem dolů. Po seřízení trysek musíme dbát jen na to, abychom před jízdou měli nádržku ostřikovače plnou kvalitní směsi, protože i ta vám pomůže dokonale odstranit nečistoty ze skla či reflektorů. Proto nezapomínejme nikdy na to, že i taková na první pohled zanedbatelná maličkost může výrazně ovlivnit bezpečnost našich i druhých.

 

CARLSON TEKUTÉ STĚRAČE

CENA: 80 Kč, balení 500 ml

RIWAX GLASS CLEAN

CENA: 109 Kč, balení 500 ml

 

 

STĚRAČE PREMIUM

rozměr cena
350 mm 118 Kč
380 mm 118 Kč
410 mm 118 Kč
450 mm 144 Kč
480 mm 145 Kč
410 mm 145 Kč
530 mm 153 Kč
550 mm 153 Kč
610 mm 153 Kč
650 mm 195 Kč
700 mm 236 Kč