Madoil - Břeclav

Demontáž a montáž pneumatik s vyvážením

19. 03. 2015

Co je vlastně nevyváženost kola?
V zásadě mluvíme o nevyváženosti v případě, kdy hmota rotačního tělesa není pravidelně rozdělená okolo osy rotace. Tento celek ovlivňuje činnost tlumiče, ložisek, kloubů, gumových elementů apod. Každá odpružená část podléhá vlastnímu kmitání, které má pro tu kterou část odlišnou frekvenci a směr. V důsledku toho se objevují při každém směru pohybu a při rozličných, nejčastěji vícerých rychlostních intervalech, účinky rezonance. V těchto tzv. rychlostních intervalech dosahují vibrace maximální hodnoty. Vibrace se zmenšují při překročení kritické rychlosti v obou směrech až po dosažení hranice v pořadí další kritické rychlosti. Vyplynulo, že maximum kmitů se objevuje horizontálně při 90 km/h a vertikálně při 112 km/h. Tyto kritické rychlosti závisí na typu vozidla, pneumatik, nahuštění, stavu vozidla, na součástkách zavěšení kol atd.  Skutečnost je ale taková, že především u vozidel se zvýrazněnými rezonančními účinky, např. defektními tlumiči, může dojít i při zdánlivě nízké kritické rychlosti v extrémním případě až k periodickému zdvíhání kola od vozovky, tzn., že s ní kolo ztrácí kontakt. Toto kolo tedy méně brzdí. Tato situace se vyostří rozdílnými polohami nevyváženosti všech kol. Přitom může dojít ke zvýšení nebo snížení tohoto účinku.
Platí, že "vyvážit lze i trojúhelníkové kolo, ale nedá se na něm jezdit".
Naše společnost vám může nabídnout jedno z nejmodernějších zařízení na vyvažování pneumatik a od firmy HOFMANN eodyna®. 

 

Co musí vyvažovací zařízení umět a jaké by měla splňovat podmínky?
Ukázat nám velikost vyvažovacího závaží (způsob jeho zobrazení není podstatný)
místo jeho umístění
nevývažek jedné strany by neměl ovlivňovat stranu druhou.

 

DEMONTÁŽ A MONTÁŽ PNEUMATIK
Dále Vám zajistíme montáž a demontáž pneumatik od 10 do 30“ osobních a užitkových automobilů, motocyklů a pneumatik systému PAX, od jednoho z předních výrobců v oboru, firmy HOFMANN-monty, s certifikátem kvality dle DIN EN ISO 9001.

 

KDO JE SPOLEČNOST HOFMANN?
HOFMANN je částí skupiny Snap-on a desetiletí partnerem automobilového a pneumatikářského průmyslu. Více než 80 let je jméno Hofmann synonymem kvality, technické úrovně a mnoha patentovaných inovací.

 

PŘEZUTÍ CELÉHO VOZIDLA
CENA: od 580 Kč